I Szkolne rytuały

Przyjęcie pierwszoklasistów do społeczności szkolnej

• rozpocz1
  • rozpocz2

W pierwszym dniu pobytu w szkole pani dyrektor pasuje dzieci na uczniów, a uczniowie klasy II przygotowują dla nich program artystyczny i obdarowują drobnymi upominkami. Wszyscy pierwszoklasiści składają swój podpis w księdze pamiątkowej, w której ponownie podpiszą się już jako absolwenci szkoły. Do tradycji należy również sadzenie przez nich drzewa, przy którym fotografują się wraz ze swoją wychowawczynią z otrzymanymi w tym uroczystym dniu rogami obfitości, zwanymi popularnie "tytami".

Zakończenie pierwszego etapu edukacyjnego klasy trzeciej

Aby upamiętnić moment zakończenie pierwszego etapu edukacyjnego klasa III przygotowuje pożegnalny program artystyczny oraz organizuje imprezę plenerową np.: piknik z udziałem wychowawcy, uczniów i rodziców.

Pożegnanie klasy szóstej

• drzewa

Uczniowie klasy VI bardzo uroczyście żegnają się ze szkołą. Na uroczystość zakończenia roku szkolnego przygotowują program artystyczny zawierający podziękowania dla pracowników szkoły. Odbierając świadectwo składają swój podpis w księdze pamiątkowej, w której przed sześciu laty podpisali się po raz pierwszy.